2014 - 2015 St. Olaf College All Sports Schedule/Results

--AUGUST--

MONDAY, AUG. 18
Men's Soccer vs Black and Gold Scrimmage (Intrasquad) @ Home 2:30 p.m.

TUESDAY, AUG. 19
Men's Soccer vs DCTC - Scrimmage @ Rosemount, Minn. 8 p.m.

THURSDAY, AUG. 21
Women's Soccer vs Concordia-St. Paul (Scrimmage) @ Home 4 p.m.

SATURDAY, AUG. 23
Men's Soccer vs Alumni - Scrimmage @ Home 2 p.m.

SUNDAY, AUG. 24
Men's Soccer vs Cougars - Scrimmage @ Home 2:30 p.m.
Women's Soccer vs MSU-Mankato (Scrimmage) @ Mankato, Minn. 3 p.m.

FRIDAY, AUG. 29
Men's Golf vs Edgewood Invitational @ Glen Erin Golf Course, Janesville, Wis.
Women's Soccer vs Washington University in St. Louis @ Home 2 p.m. L 2-0 | Box | Recap
Volleyball vs Bethany Lutheran College @ Home 2 p.m. L 3-2 | Box | Tourn. Website
Men's Soccer vs Univ. of Northwestern (Minn.) @ Home 4 p.m. W 6-0 | Box | Recap
Volleyball vs Crown College @ Home 4 p.m. W 3-0 | Box | Tourn. Website
Women's Cross Country vs Ole/Mac Time Trial @ Home 8 a.m. 1st (of 2) | Results

SATURDAY, AUG. 30
Men's Cross Country vs Auggie Open 5K @ Minneapolis 1st (of 3) | Results | Recap
Women's Golf vs Doug Georgianni Memorial @ Eau Claire, Wis.
Men's Golf vs Edgewood Invitational @ Glen Erin Golf Course, Janesville, Wis. 4th (of 10) | Results | Recap
Volleyball vs Martin Luther College @ Northfield, Minn. 10 a.m. W 3-1 | Box | Tourn. Website
Volleyball vs Waldorf College @ Northfield, Minn. 12 p.m. L 3-0 | Box | Recap

SUNDAY, AUG. 31
Women's Golf vs Doug Georgianni Memorial @ Eau Claire, Wis. 11th (of 14) | Results | Recap

--SEPTEMBER--

WEDNESDAY, SEP. 3
Women's Soccer vs UW-Stevens Point @ Stevens Point, Wis. 2 p.m. L 4-1 | Box | Recap

FRIDAY, SEP. 5
Volleyball vs Nebraska Wesleyan @ St. Paul, Minn. 4 p.m. L 3-0 | Box | Recap
Men's Soccer vs Knox College @ Home 4 p.m. W 3-1 | Box | Recap
Volleyball vs Principia College @ St. Paul, Minn. 8 p.m. W 3-2 | Box | Recap

SATURDAY, SEP. 6
Men's Cross Country vs Alumni 5K @ Home | Results
Women's Golf vs Wartburg College Fall Invite @ Waverly, Iowa
Men's Golf vs Augsburg Invitational @ Majestic Oaks Golf Course, Ham Lake, Minn.
Women's Cross Country vs Alumni Race @ Home 10 a.m. | Results
Volleyball vs Buena Vista University @ St. Paul, Minn. 11 a.m. L 3-1 | Box | Recap
Volleyball vs Martin Luther College @ St. Paul, Minn. 3 p.m. W 3-0 | Box | Recap
Football vs University of Northwestern @ St. Paul, Minn. 7 p.m. L 17-16 | Box | Recap

SUNDAY, SEP. 7
Men's Golf vs Augsburg Invitational @ Majestic Oaks Golf Course, Ham Lake, Minn. 8th (of 11) | Results | Recap
Women's Golf vs Wartburg College Fall Invite @ Waverly, Iowa 6th (of 17) | Results | Recap
Men's Soccer vs UM-Morris @ Home 2 p.m. W 2-1 | Box | Recap

WEDNESDAY, SEP. 10
Women's Soccer vs UW-Eau Claire @ Eau Claire, Wis. 4 p.m. L 2-1 | Box | Recap

SATURDAY, SEP. 13
Football vs Luther College @ Home 1 p.m. L 20-3 | Box | Recap
Women's Soccer vs Loras College @ Home 12 p.m. L 3-0 | Box | Recap | Photos
Men's Soccer vs Loras College @ Home 2:30 p.m. L 3-2 | Box | Recap | Photos
Women's Tennis vs MIAC Invitational @ St. Paul, Minn. 9 a.m.
Men's Tennis vs MIAC Invitational @ St. Paul, Minn. 9 a.m.
Women's Golf vs Division III Classic @ Lake City, Minn. TBA

SUNDAY, SEP. 14
Women's Golf vs Division III Classic @ Lake City, Minn. 8th (of 15) | Team | Ind | Recap
Men's Golf vs Rhodes Invitational @ Tunica National Golf Course, Tunica, Miss.

MONDAY, SEP. 15
Men's Golf vs Rhodes Invitational @ Tunica National Golf Course, Tunica, Miss. 15th (of 17) | Results

TUESDAY, SEP. 16
Women's Soccer vs Bethel University @ Home 4 p.m. W 2-0 | Box | Recap
Men's Tennis vs Macalester Scrimmage @ St. Paul, Minn. 4:30 p.m.

WEDNESDAY, SEP. 17
Men's Soccer vs Bethel University @ Arden Hills, Minn. 4 p.m.
Volleyball vs Bethel University @ St. Paul, Minn. 7 p.m.

FRIDAY, SEP. 19
Volleyball vs Loras College @ St. Paul, Minn. (SCU) 5 p.m.
Volleyball vs UW-Stout @ St. Paul, Minn. (SCU) 7 p.m.
Women's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.

SATURDAY, SEP. 20
Men's Cross Country vs St. Olaf Invitational @ Home
Football vs Bethel University @ Arden Hills, Minn. 1 p.m.
Men's Soccer vs Saint John's University @ Home 1 p.m. | Live Stats / Video
Women's Cross Country vs St. Olaf Invitational @ Home 10 a.m.
Volleyball vs Grinnell College @ St. Paul, Minn. (SCU) 11 a.m.
Women's Soccer vs College of Saint Benedict @ Home 3:30 p.m. | Live Video / Stats
Women's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.

SUNDAY, SEP. 21
Women's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.

WEDNESDAY, SEP. 24
Women's Soccer vs Luther College @ Decorah, Iowa 5 p.m.
Volleyball vs St. Catherine University @ Home 7 p.m. | Live Stats / Video
Men's Soccer vs Luther College @ Decorah, Iowa 7 p.m.

FRIDAY, SEP. 26
Men's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.

SATURDAY, SEP. 27
Football vs Concordia College-Moorhead @ Moorhead, Minn. 1 p.m.
Women's Soccer vs Concordia College-Moorhead @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Women's Cross Country vs Williams Purple Invite @ Williamstown, Mass. 10 a.m.
Women's Cross Country vs PreNational Meet @ Mason, Ohio 10 a.m.
Volleyball vs Hamline University @ Home 3 p.m. | Live Video / Stats
Men's Soccer vs Concordia College-Moorhead @ Home 3:30 p.m. | Live Video / Stats
Men's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.
Women's Cross Country vs Griak Invitational @ St. Paul, Minn. 9 a.m.
Men's Golf vs Gustavus Invitational @ Elk River: Various courses TBA

SUNDAY, SEP. 28
Men's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.
Men's Golf vs Gustavus Invitational @ Elk River: Various courses TBA

MONDAY, SEP. 29
Men's Tennis vs ITA Regional Tournament @ St. Peter, Minn. 9 a.m.
Men's Golf vs Gustavus Invitational @ Elk River: Various courses TBA

TUESDAY, SEP. 30
Men's Soccer vs Hamline University @ Home 4 p.m. | Live Video / Stats

--OCTOBER--

WEDNESDAY, OCT. 1
Women's Soccer vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 4 p.m.
Volleyball vs Augsburg College @ Minneapolis 7 p.m.

FRIDAY, OCT. 3
Men's Cross Country vs Blugold Invitational @ Eau Claire, Wis.
Women's Cross Country vs Eau Claire BluGold Invitational @ Colfax, Minn. 3:30 p.m.

SATURDAY, OCT. 4
Volleyball vs Wartburg College @ Waverly, Iowa 1 p.m.
Men's Soccer vs Gustavus Adolphus College @ Home 1 p.m. | Live Stats
Women's Soccer vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 1 p.m.
Football vs University of St. Thomas @ Home 1:10 p.m. | Live Video / Stats
Women's Swimming and Diving vs Interswuad/Alumni Meet @ Home 3 p.m.
Men's Swimming and Diving vs Intersquad/Alumni Meet @ Home 3 p.m.
Volleyball vs Coe College @ Waverly, Iowa 3 p.m.
Men's Golf vs MIAC Championships @ Bunker Hills Golf Course, Coon Rapids, Minn. TBA
Women's Tennis vs College of Saint Benedict @ St. Joseph, Minn. TBA
Women's Golf vs MIAC Championships @ Coon Rapids, Minn. TBA

SUNDAY, OCT. 5
Women's Soccer vs Wartburg College @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Men's Golf vs MIAC Championships @ Bunker Hills Golf Course, Coon Rapids, Minn. TBA
Women's Golf vs MIAC Championships @ Coon Rapids, Minn. TBA

MONDAY, OCT. 6
Men's Golf vs MIAC Championships @ Bunker Hills Golf Course, Coon Rapids, Minn. TBA
Women's Golf vs MIAC Championships @ Coon Rapids, Minn. TBA

WEDNESDAY, OCT. 8
Volleyball vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 7 p.m.
Men's Soccer vs Wartburg College @ Waverly, Iowa 7:30 p.m.

FRIDAY, OCT. 10
Volleyball vs Bethany College @ Elmhurst, Ill. 4 p.m.
Volleyball vs Saint Mary's College @ Elmhurst, Ill. 6 p.m.

SATURDAY, OCT. 11
Men's Soccer vs Macalester College @ Home 1 p.m. | Live Stats
Football vs Gustavus Adolphus College @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Women's Soccer vs Macalester College @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Volleyball vs Simpson College @ Elmhurst, Ill. 10 a.m.
Volleyball vs UW-Eau Claire @ Elmhurst, Ill. 12 p.m.

SUNDAY, OCT. 12
Men's Soccer vs UW-Superior @ Home 2 p.m. | Live Stats

TUESDAY, OCT. 14
Women's Soccer vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 7 p.m.

WEDNESDAY, OCT. 15
Men's Soccer vs Saint Mary's University @ Home 4 p.m. | Live Video / Stats
Volleyball vs Macalester College @ St. Paul, Minn. 7 p.m.

SATURDAY, OCT. 18
Men's Cross Country vs Jim Drews Invitational @ La Crosse, Wis.
Women's Soccer vs St. Catherine University @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Football vs Carleton College @ Northfield, Minn. 1 p.m.
Women's Cross Country vs Torie Neubauer Invite @ La Crosse, Wis. 12 p.m.
Volleyball vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 3 p.m.

TUESDAY, OCT. 21
Men's Soccer vs Bethany Lutheran College @ Mankato, Minn. 7 p.m.

WEDNESDAY, OCT. 22
Women's Soccer vs UW-River Falls @ River Falls, Wis. 7 p.m.

FRIDAY, OCT. 24
Volleyball vs College of Saint Benedict @ Home 7 p.m. | Live Video / Stats

SATURDAY, OCT. 25
Women's Swimming and Diving vs St. Thomas Relays @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Men's Swimming and Diving vs St. Thomas Relays @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Men's Soccer vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Football vs Augsburg College @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Women's Soccer vs University of St. Thomas @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Volleyball vs Concordia College-Moorhead @ Home 3 p.m. | Live Video / Stats

TUESDAY, OCT. 28
Men's Soccer vs Augsburg College @ Minneapolis, Minn. 7:30 p.m.

WEDNESDAY, OCT. 29
Women's Soccer vs Augsburg College @ Home 3:30 p.m. | Live Video / Stats
Volleyball vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 7 p.m.

FRIDAY, OCT. 31
Women's Swimming and Diving vs MSU-Moorhead, St. Catherine University, Carleton College @ Northfield, Minn. 6 p.m.
Men's Swimming and Diving vs MSU-Moorhead, St. Catherine University, Carleton College @ Northfield, Minn. 6 p.m.
Volleyball vs Carleton College @ Home 7 p.m. | Live Video / Stats
Women's Hockey vs UW-Stevens Point @ Home 7:30 p.m. | Live Video / Stats

--NOVEMBER--

SATURDAY, NOV. 1
Men's Cross Country vs MIAC Championships @ Como Park, Minn.
Football vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Men's Soccer vs Carleton College @ Northfield, Minn. 1 p.m.
Women's Soccer vs Carleton College @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Men's Swimming and Diving vs Northfield Colleges Quad Classic @ Home 11 a.m.
Women's Swimming and Diving vs Northfield Colleges Quad Classic @ Home 11 a.m.
Women's Hockey vs UW-Stevens Point @ Home 2 p.m. | Live Video / Stats
Women's Cross Country vs MIAC Championships @ Como Park, Minn. 3 p.m.
Men's Hockey vs Bethel University @ Blaine, Minn. 6:30 p.m.

SUNDAY, NOV. 2
Men's Hockey vs Gustavus Adolphus College @ Blaine, Minn. 3:30 p.m.

TUESDAY, NOV. 4
Men's Soccer vs MIAC Playoff Semifinals @ TBA TBA
Volleyball vs MIAC Playoffs @ TBA TBA

THURSDAY, NOV. 6
Men's Cross Country vs Karhu Shoe Race @ Northfield, Minn.
Volleyball vs MIAC Playoffs @ TBA TBA

FRIDAY, NOV. 7
Men's Hockey vs UW-Eau Claire @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, NOV. 8
Men's Swimming and Diving vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Swimming and Diving vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Men's Hockey vs UW-Stevens Point @ Home 7:30 p.m. | Live Video / Stats
Volleyball vs MIAC Playoffs @ TBA TBA
Men's Soccer vs MIAC Playoff Finals @ TBA TBA

THURSDAY, NOV. 13
Wrestling vs UW-Eau Claire @ Eau Claire, Wis. 7 p.m.

FRIDAY, NOV. 14
Men's Swimming and Diving vs Gustavus Adolphus College @ Home 6 p.m.
Women's Swimming and Diving vs Gustavus Adolphus College @ Home 6 p.m.
Women's Hockey vs College of Saint Benedict @ St. Cloud, Minn. 7:30 p.m.
Men's Hockey vs Saint John's University @ Home 7:30 p.m. | Live Video / Stats

SATURDAY, NOV. 15
Men's Cross Country vs NCAA Division III Central Regional Championships @ Pella, Iowa
Football vs Saint John's University @ Home 1 p.m. | Live Video / Stats
Women's Basketball vs Bethany Lutheran College @ Mankato, Minn. 1 p.m.
Women's Cross Country vs NCAA Division III Central Regional Championships @ Pella, Iowa 12 p.m.
Women's Hockey vs College of Saint Benedict @ Home 2 p.m.
Men's Basketball vs Bethany Lutheran College @ Mankato, Minn. 3 p.m.
Men's Hockey vs Saint John's University @ St. Cloud, Minn. 7 p.m.
Women's Swimming and Diving vs Roger Ahlman Invitational (Diving) @ St. Paul, Minn. 9 a.m.
Men's Swimming and Diving vs Roger Ahlman Invitational (Diving) @ St. Paul, Minn. 9 a.m.
Wrestling vs DWU Open @ Mitchell, S.D. TBA

TUESDAY, NOV. 18
Women's Basketball vs Luther College @ Home 7 p.m. | Live Video / Stats

WEDNESDAY, NOV. 19
Men's Basketball vs UW-Stevens Point @ Home 7 p.m. | Live Video / Stats

THURSDAY, NOV. 20
Women's Basketball vs Martin Luther College @ Home 7 p.m. | Live Video / Stats

FRIDAY, NOV. 21
Men's Hockey vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs University of St. Thomas @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, NOV. 22
Women's Cross Country vs NCAA Division III Championships @ Mason, Ohio
Men's Cross Country vs NCAA Division III Championships @ Mason, Ohio
Women's Hockey vs University of St. Thomas @ Mendota Heights, Minn. 2 p.m.
Women's Basketball vs UW-River Falls @ River Falls, Wis. 3 p.m.
Men's Hockey vs University of St. Thomas @ Home 7:30 p.m. | Live Video / Stats
Wrestling vs Augsburg Open @ Minneapolis, Minn. 9 a.m.

TUESDAY, NOV. 25
Women's Hockey vs UW-River Falls @ River Falls, Wis. 7:05 p.m.

WEDNESDAY, NOV. 26
Women's Basketball vs Colorado College @ Colorado Springs, Colo. 7 p.m.

FRIDAY, NOV. 28
Men's Basketball vs Pacific Lutheran University @ Tacoma, Wash. 4 p.m.
Women's Basketball vs Regis University @ Denver, Colo. TBA

SATURDAY, NOV. 29
Men's Hockey vs Marian University @ St. Peter, Minn. 4 p.m.
Men's Basketball vs Linfield College @ McMinnville, Ore. 4 p.m.
Women's Basketball vs Colorado School of Mines @ Denver, Colo. TBA

SUNDAY, NOV. 30
Men's Hockey vs Lawrence University @ 4 p.m. TBD

--DECEMBER--

WEDNESDAY, DEC. 3
Women's Basketball vs Macalester College @ St. Paul, Minn. 5:45 p.m.
Men's Basketball vs Macalester College @ St. Paul, Minn. 7:45 p.m.

FRIDAY, DEC. 5
Women's Swimming and Diving vs Jean Freeman Invitational @ Minneapolis, Minn.
Men's Swimming and Diving vs Jean Freeman Invitational @ Minneapolis, Minn.
Men's Hockey vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs Gustavus Adolphus College @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, DEC. 6
Women's Swimming and Diving vs Jean Freeman Invitational @ Minneapolis, Minn.
Men's Swimming and Diving vs Jean Freeman Invitational @ Minneapolis, Minn.
Women's Basketball vs Bethel University @ Arden Hills, Minn. 1 p.m.
Women's Hockey vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 2 p.m.
Men's Basketball vs Bethel University @ St. Paul, Minn. 3 p.m.
Men's Hockey vs Gustavus Adolphus College @ Home 7:30 p.m.
Wrestling vs MSOE Invitational @ Milwaukee, Wis. 9 a.m.

WEDNESDAY, DEC. 10
Men's Basketball vs Saint John's University @ Collegeville, Minn. 7 p.m.

FRIDAY, DEC. 12
Wrestling vs Central College @ Pella, Iowa 7 p.m.

SATURDAY, DEC. 13
Women's Basketball vs Carleton College @ Home 1 p.m.
Men's Basketball vs Carleton College @ Home 3 p.m.

MONDAY, DEC. 22
Men's Basketball vs Northwestern College @ Home 7 p.m.

--JANUARY--

THURSDAY, JAN. 1
Men's Swimming and Diving vs Florida Meet @
Women's Swimming and Diving vs Florida Meet @

FRIDAY, JAN. 2
Women's Hockey vs Connecticut College @ Adrian, Mich. 4 p.m.

SATURDAY, JAN. 3
Women's Basketball vs Gustavus Adolphus College @ Home 1 p.m.
Women's Hockey vs Williams College @ Adrian, Mich. 12 p.m.
Men's Basketball vs Gustavus Adolphus College @ Home 3 p.m.
Men's Hockey vs Williams College @ Home 7:30 p.m.

WEDNESDAY, JAN. 7
Men's Basketball vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 7 p.m.
Women's Basketball vs Saint Mary's University @ Home 7 p.m.

THURSDAY, JAN. 8
Wrestling vs Waldorf College @ Forest City, Iowa 7 p.m.

FRIDAY, JAN. 9
Women's Hockey vs UW-Eau Claire @ Home 5 p.m.
Men's Hockey vs Northland College @ Home 8 p.m.

SATURDAY, JAN. 10
Women's Basketball vs Hamline University @ Home 1 p.m.
Women's Swimming and Diving vs Macalester College, Augsburg College @ St. Paul, Minn. 10 a.m.
Men's Swimming and Diving vs Macalester, Augsburg @ St. Paul, Minn. 10 a.m.
Men's Basketball vs Hamline University @ Home 3 p.m.
Men's Hockey vs Finlandia University @ Home 5 p.m.
Women's Hockey vs UW-Eau Claire @ Eau Claire, Wis. 7 p.m.
Wrestling vs Central Open @ Pella, Iowa 9 a.m.

WEDNESDAY, JAN. 14
Women's Basketball vs Augsburg College @ Minneapolis, Minn. 7 p.m.
Men's Basketball vs Augsburg College @ Home 7 p.m.

FRIDAY, JAN. 16
Wrestling vs Concordia College-Moorhead @ Home 7 p.m.
Men's Hockey vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs Hamline University @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, JAN. 17
Men's Swimming and Diving vs Meet of Saints @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Swimming and Diving vs Meet of Saints @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Basketball vs St. Catherine University @ St. Paul, Minn. 3 p.m.
Women's Hockey vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 7 p.m.
Men's Hockey vs Hamline University @ Home 7:30 p.m.

MONDAY, JAN. 19
Men's Basketball vs Concordia College-Moorhead @ Moorhead, Minn. 7 p.m.

WEDNESDAY, JAN. 21
Women's Basketball vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 7 p.m.
Men's Basketball vs University of St. Thomas @ Home 7 p.m.

FRIDAY, JAN. 23
Wrestling vs Saint John's University @ Collegeville, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs Bethel University @ Blaine, Minn. 7 p.m.
Men's Hockey vs Bethel University @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, JAN. 24
Women's Basketball vs Bethel University @ Home 1 p.m.
Men's Basketball vs Bethel University @ Home 3 p.m.
Men's Hockey vs Bethel University @ Blaine, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs Bethel University @ Home 7:30 p.m.

SUNDAY, JAN. 25
Women's Swimming and Diving vs Carleton College @ Home 11 a.m.
Men's Swimming and Diving vs Carleton College @ Home 11 a.m.

WEDNESDAY, JAN. 28
Women's Basketball vs Macalester College @ Home 5:45 p.m.
Men's Basketball vs Macalester College @ Home 7:45 p.m.

FRIDAY, JAN. 30
Men's Hockey vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 7 p.m.
Wrestling vs Augsburg College @ Minneapolis 7 p.m.
Women's Hockey vs Saint Mary's University @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, JAN. 31
Women's Basketball vs Carleton College @ Northfield, Minn. 1 p.m.
Women's Hockey vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 2 p.m.
Men's Basketball vs Carleton College @ Northfield, Minn. 3 p.m.
Men's Hockey vs Saint Mary's University @ Home 7:30 p.m.

--FEBRUARY--

WEDNESDAY, FEB. 4
Women's Basketball vs College of Saint Benedict @ St. Joseph, Minn. 7 p.m.
Men's Basketball vs Saint John's University @ Home 7 p.m.

FRIDAY, FEB. 6
Men's Swimming and Diving vs MIAC Invite @ St. Paul, Minn. 6 p.m.
Women's Swimming and Diving vs MIAC Invite @ St. Paul, Minn. 6 p.m.
Men's Hockey vs Concordia College-Moorhead @ Moorhead, Minn. 7 p.m.
Women's Hockey vs Concordia College-Moorhead @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, FEB. 7
Men's Swimming and Diving vs MIAC Invite @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Swimming and Diving vs MIAC Invite @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Basketball vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 1 p.m.
Women's Hockey vs Concordia College-Moorhead @ Home 2 p.m.
Men's Hockey vs Concordia College-Moorhead @ Moorhead, Minn. 2 p.m.
Men's Basketball vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 3 p.m.
Wrestling vs Blue Gold Open @ Eau Claire, Wis. 9 a.m.

MONDAY, FEB. 9
Men's Basketball vs Saint Mary's University @ Home 7 p.m.

TUESDAY, FEB. 10
Women's Swimming and Diving vs Carleton Invite @ Northfield, Minn. 4 p.m.
Men's Swimming and Diving vs Carleton Invite @ Northfield, Minn. 4 p.m.

WEDNESDAY, FEB. 11
Men's Basketball vs Augsburg College @ Minneapolis 7 p.m.
Women's Basketball vs Augsburg College @ Home 7 p.m.

FRIDAY, FEB. 13
Women's Hockey vs St. Catherine University @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, FEB. 14
Women's Basketball vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 1 p.m.
Women's Tennis vs Luther College @ Owatonna, Minn. 1:30 p.m.
Women's Hockey vs St. Catherine University @ St. Paul, Minn. 2 p.m.
Men's Tennis vs Luther College @ Owatonna, Minn. 2:30 p.m.
Men's Basketball vs Hamline University @ St. Paul, Minn. 3 p.m.

MONDAY, FEB. 16
Men's Basketball vs University of St. Thomas @ St. Paul, Minn. 7 p.m.

TUESDAY, FEB. 17
Wrestling vs Luther College @ Home 7 p.m.

WEDNESDAY, FEB. 18
Women's Basketball vs Concordia College-Moorhead @ Home 5:45 p.m.
Men's Basketball vs Concordia College-Moorhead @ Home 7:45 p.m.

THURSDAY, FEB. 19
Men's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.
Women's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.

FRIDAY, FEB. 20
Women's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.
Men's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.
Women's Hockey vs Augsburg College @ Minneapolis 2 p.m.
Men's Hockey vs Augsburg College @ Home 7:30 p.m.

SATURDAY, FEB. 21
Women's Basketball vs St. Catherine University @ Home 1 p.m.
Men's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.
Women's Swimming and Diving vs MIAC Championships @ Minneapolis, Minn. 10:30 a.m./6:30 p.m.
Men's Hockey vs Augsburg College @ Minneapolis 7 p.m.
Women's Tennis vs College of St. Scholastica @ Duluth, Minn. TBA
Men's Tennis vs College of St. Scholastica @ Duluth, Minn. TBA

TUESDAY, FEB. 24
Women's Basketball vs MIAC Playoffs @ TBA TBA

THURSDAY, FEB. 26
Women's Basketball vs MIAC Playoff Semifinals @ TBA TBA
Men's Hockey vs MIAC Playoffs @ TBA TBA
Women's Hockey vs MIAC Playoffs @ TBA TBA

FRIDAY, FEB. 27
Softball vs UW-Stout (2) @ Rosemount, Minn. 8:30 p.m.
Men's Tennis vs Macalester College @ TBA TBA

SATURDAY, FEB. 28
Women's Tennis vs St. Catherine University @ Owatonna, Minn. 3:30 p.m.
Wrestling vs NCAA Division III West Regionals @ Minneapolis (Augsburg College) 9 a.m.
Women's Basketball vs MIAC Playoff Finals @ TBA TBA
Men's Hockey vs MIAC Playoff Semifinals @ TBA TBA

--MARCH--

SUNDAY, MAR. 1
Women's Hockey vs MIAC Playoff Semifinals @ TBA TBA

FRIDAY, MAR. 6
Women's Tennis vs Macalester College @ TBA TBA

SATURDAY, MAR. 7
Men's Hockey vs MIAC Playoff Finals @ TBA TBA
Men's Tennis vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. TBA
Softball vs Rochester Dome Tournament @ Rochester, Minn. TBA

SUNDAY, MAR. 8
Women's Hockey vs MIAC Playoff Finals @ TBA TBA

FRIDAY, MAR. 13
Wrestling vs NCAA Div. III Championships @ Hershey, Pa. 10 a.m.

SATURDAY, MAR. 14
Wrestling vs NCAA Div. III Championships @ Hershey, Pa. 10 a.m.
Men's Hockey vs NCAA Div. III Tournament @ TBA TBA

SUNDAY, MAR. 15
Women's Tennis vs Concordia College-Moorhead @ Owatonna, Minn. 9 a.m.
Men's Tennis vs Concordia College-Moorhead @ Owatonna, Minn. 9 a.m.

WEDNESDAY, MAR. 18
Women's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Men's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas

THURSDAY, MAR. 19
Women's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Men's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas

FRIDAY, MAR. 20
Women's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Men's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Women's Tennis vs Hamline University @ Owatonna, Minn. 6:30 p.m.

SATURDAY, MAR. 21
Women's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Men's Swimming and Diving vs NCAA Championships @ Shenandoah, Texas
Softball vs Cornell College (2) @ Vernon, Iowa 3 p.m.
Men's Tennis vs Saint John's University @ TBA TBA

SUNDAY, MAR. 22
Softball vs Loras College (2) @ Dubuque, Iowa 1 p.m.

WEDNESDAY, MAR. 25
Softball vs Macalester College (2) @ St. Paul, Minn. 3:30 p.m.

FRIDAY, MAR. 27
Softball vs Saint Mary's University (2) @ Winona, Minn. 3:30 p.m.

SUNDAY, MAR. 29
Softball vs Texas Lutheran University (2) @ Seguin, Texas 2 p.m.

MONDAY, MAR. 30
Softball vs Louisiana College (2) @ San Antonio, Texas 12 p.m.
Women's Tennis vs Hillsborough Community College @ Tampa, Fla. 6:30 p.m.

TUESDAY, MAR. 31
Softball vs Concordia College-Moorhead @ Austin, Texas 1 p.m.
Women's Tennis vs Southeastern Florida University @ Lakeland, Fla. 12 p.m.

--APRIL--

WEDNESDAY, APR. 1
Softball vs Trinity University (2) @ San Antonio, Texas 5 p.m.
Women's Tennis vs Eckerd College @ St. Petersburg, Fla. TBA

THURSDAY, APR. 2
Softball vs Schreiner University (2) @ Kerrville, Texas 1 p.m.

FRIDAY, APR. 3
Women's Tennis vs University of Tampa @ Tampa, Fla. 3 p.m.

TUESDAY, APR. 7
Softball vs St. Catherine University (2) @ St. Paul, Minn. 3:30 p.m.

WEDNESDAY, APR. 8
Softball vs Hamline University (2) @ Home 3:30 p.m.
Women's Tennis vs Carleton College @ Home TBA

SATURDAY, APR. 11
Softball vs Bethel University (2) @ Home 1 p.m.
Men's Tennis vs UW-La Crosse @ Home 11 a.m.
Women's Tennis vs Gustavus Adolphus College @ St. Peter, Minn. 2 p.m.

SUNDAY, APR. 12
Softball vs Gustavus Adolphus College (2) @ Home 1 p.m.

TUESDAY, APR. 14
Softball vs Augsburg College (2) @ Minneapolis, Minn. 3:30 p.m.

WEDNESDAY, APR. 15
Men's Tennis vs Carleton College @ Home TBA

THURSDAY, APR. 16
Softball vs Concordia College-Moorhead (2) @ Home 3:30 p.m.

FRIDAY, APR. 17
Women's Tennis vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. 5:30 p.m.
Men's Tennis vs Saint Mary's University @ Winona, Minn. TBA

SATURDAY, APR. 18
Softball vs Carleton College (2) @ Northfield, Minn. 1 p.m.
Women's Tennis vs College of Saint Benedict @ St. Joseph, Minn. TBA

TUESDAY, APR. 21
Men's Tennis vs University of St. Thomas @ Home TBA

WEDNESDAY, APR. 22
Softball vs University of St. Thomas (2) @ Home 3:30 p.m.
Women's Tennis vs University of St. Thomas @ Home TBA

SATURDAY, APR. 25
Softball vs College of Saint Benedict (2) @ St. Joseph, Minn. 1 p.m.
Women's Tennis vs Bethel University @ St. Paul, Minn. 10 a.m.
Men's Tennis vs Bethel University @ St. Paul, Minn. 2 p.m.

--MAY--

FRIDAY, MAY. 1
Men's Tennis vs MIAC Playoffs @ TBA TBA
Women's Tennis vs MIAC Playoffs @ TBA TBA

SATURDAY, MAY. 2
Men's Tennis vs MIAC Playoffs @ TBA TBA
Women's Tennis vs MIAC Playoffs @ TBA TBA