Licensed to Macalester College     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/12/2013 03:41 PM
                Double Dual - St. Olaf and Augsburg - 1/12/2013                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf  'A'                                               1:53.65  
     1) Weiss, Meghan O 22              2) Lee, Lindsey A 20              
     3) Bernhardt, Carolyn E 21         4) Feldman, Lydia K 21            
       29.02    32.22    27.14    25.27                                    
  2 Macalester College-MN  'A'                                  1:55.01  
     1) Van Sistine, Kendall C 18       2) McKenna, Maggie E 18           
     3) Jordan, Renee R 21              4) Oh, Suzanne S 22               
       31.48    32.29    26.16    25.08                                    
  3 St. Olaf  'B'                                               1:56.11  
     1) Lee, Madeline                   2) Nicholson, Maura R 22          
     3) Gullen, Maureen R 22            4) Thomforde, Marla               
       30.35    33.10    27.36    25.30                                    
  4 St. Olaf  'C'                                              x1:59.80  
     1) Barry, Rebecca S 20             2) Rudberg, Kristen               
     3) Laedtke, Megan R 21             4) Kemp, Sarah E 20               
       31.16    33.21    28.99    26.44                                    
  5 Augsburg College-MN  'A'                                    2:13.49  
     1) Bier, Elly 19                   2) Knollmueller, Kelsey 19        
     3) Hilgendorf, Lizzy 21            4) Kneen, Bethany 22              
       34.62    35.19    31.03    32.65                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf  'A'                                               1:39.24  
     1) Griffith, Evan A 19             2) Money, Erik E                  
     3) Kosieradzki, Ben A 20           4) Kubat, Colby S 20              
       25.75    27.37    24.32    21.80                                    
  2 St. Olaf  'B'                                               1:39.41  
     1) Gratz, Michael E 19             2) Goll, Jake D 19                
     3) Kolbeck, Brian 22               4) Roe, Tanner                    
       25.40    27.94    25.38    20.69                                    
  3 St. Olaf  'C'                                              x1:46.82  
     1) Brebrick, Billy 19              2) Johnson, Chris                 
     3) Thompson, Riley                 4) Schneider, Hans 21             
       26.20    30.27    28.10    22.25                                    
  4 Macalester College-MN  'A'                                  1:49.14  
     1) Rack, Alexander L 19            2) Metz, Edward H 21              
     3) Lauko, Domokos I 21             4) Benson, Walter K 18            
       28.27    30.26    26.37    24.24                                    
  5 St. Olaf  'D'                                              x1:52.00  
     1) Babcock, Eric W 22              2) Isom, Chris                    
     3) Friedrichsen, Paul S 20         4) Schares, Henry A 20            
       30.49    31.72    25.80    23.99                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilliland, Caitlin           STO                           11:10.27  
      29.88   32.79   33.04   33.24   33.26   33.71   34.15   34.10
      34.37   34.33   33.67   33.96   33.93   33.90   33.76   33.58
      34.06   34.22   33.61   32.71                                
  2 Dorheim, Kalyn               STO                           11:24.24  
      30.86   33.94   34.38   34.57   34.77   34.05   33.99   35.07
      34.85   34.93   34.00   34.61   34.55   34.64   34.87   34.28
      34.34   34.32   34.22   33.00                                
  3 McKenna, Maggie E         18 MAC-MN                        11:43.46  
      32.52   34.64   35.56   35.54   35.37   35.03   35.49   36.12
      35.89   36.10   35.67   35.27   35.16   35.53   35.54   34.51
      35.20   35.48   35.15   33.69                                
  4 Beardsley, Emily R        22 STO                           11:56.86  
      31.41   34.55   35.06   35.54   35.72   35.88   36.14   36.34
      36.41   36.57   36.51   36.41   36.33   36.46   36.85   36.51
      36.63   36.37   36.03   35.14                                
  5 Bartelt, Tilly I          18 MAC-MN                        11:57.63  
      33.00   35.05   35.79   36.39   36.23   36.32   36.61   36.78
      36.98   36.04   36.00   36.31   36.27   35.84   36.29   36.46
      36.84   35.38   35.29   33.76                                
  6 Currens, Hannah D         18 MAC-MN                        12:30.43  
      32.87   36.92   37.78   37.56   38.78   37.46   37.66   38.64
      37.78   37.81   37.92   37.92   39.22   37.88   37.58   38.13
      37.65   37.31   37.52   36.04                                
  7 Kirch, Bre                19 Augsburg-MN                   14:02.50  
      38.31   42.49   42.51   42.64   42.66   42.69   42.48   42.03
      42.44   42.59   42.54   42.12   42.54   42.75   42.40   42.37
      42.20   42.15   41.69   40.90                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Scarth, Spencer C         21 STO                           10:15.37  
      26.43   29.51   30.51   30.45   30.66   30.75   31.12   31.10
      31.43   31.23   31.35   31.44   31.71   31.57   31.27   30.96
      31.06   31.24   31.18   30.40                                
  2 Westby, Swan              20 STO                           10:20.48  
      27.70   30.53   31.24   31.11   31.09   30.94   31.24   31.42
      31.27   31.12   31.37   31.30   31.20   31.39   31.41   31.34
      31.65   31.78   31.37   30.01                                
  3 Kromash, Benjamin J       18 MAC-MN                        11:13.29  
      28.47   31.23   32.56   32.72   33.43   33.72   33.71   34.12
      34.15   34.08   34.28   34.57   34.57   34.61   35.27   35.12
      34.78   35.48   33.93   32.49                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Oh, Suzanne S             22 MAC-MN                         2:05.07  
      29.32   31.39   32.30   32.06                                
  2 Kemp, Sarah E             20 STO                            2:07.54  
      29.70   32.81   32.72   32.31                                
  3 Nicholson, Maura R        22 STO                            2:09.26  
      30.26   33.32   32.64   33.04                                
  4 Joyce, Margaret M         19 MAC-MN                         2:10.98  
      30.11   33.43   34.40   33.04                                
  5 Hilgendorf, Lizzy         21 Augsburg-MN                    2:20.73  
      30.35   34.91   37.25   38.22                                
  6 Lamb, Brittani            21 STO                            2:23.53  
      32.50   36.57   37.72   36.74                                
  7 Hollinger, Elise J        20 MAC-MN                         2:28.82  
      34.01   37.52   38.56   38.73                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Roe, Tanner                  STO                            1:45.12  
      24.50   26.79   26.80   27.03                                
  2 Brebrick, Billy           19 STO                            1:47.56  
      24.70   26.45   27.89   28.52                                
  3 Griffith, Evan A          19 STO                            1:50.54  
      25.75   27.72   28.43   28.64                                
  4 Neufeld, Mike             20 STO                           x1:55.14  
  5 Benson, Walter K          18 MAC-MN                         1:56.26  
      26.96   28.97   30.07   30.26                                
  6 Gilkey, Jackson A         22 MAC-MN                         1:59.13  
      27.27   30.02   30.79   31.05                                
  7 Michno, Wojciech P        20 MAC-MN                         2:00.93  
      27.16   31.29   32.37   30.11                                
  8 Metz, Edward H            21 MAC-MN                        x2:01.16  
      27.48   30.56   31.73   31.39                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Meghan O           22 STO                            1:02.53  
      30.12   32.41                                                
  2 Van Sistine, Kendall C    18 MAC-MN                         1:06.04  
      32.23   33.81                                                
  3 Thomforde, Marla             STO                            1:06.77  
      32.68   34.09                                                
  4 Erickson, Kai S           20 STO                            1:10.40  
      33.90   36.50                                                
  5 Harte, Elizabeth L        18 MAC-MN                         1:10.74  
      34.43   36.31                                                
  6 Bier, Elly                19 Augsburg-MN                    1:14.56  
      36.04   38.52                                                
  7 Wakabayashi, Lauren E     18 MAC-MN                         1:14.62  
      37.11   37.51                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gratz, Michael E          19 STO                              53.48  
      26.11   27.37                                                
  2 Goll, Jake D              19 STO                              59.30  
      28.84   30.46                                                
  3 Rack, Alexander L         19 MAC-MN                         1:01.20  
      29.70   31.50                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Maggie E         18 MAC-MN                         1:10.40  
      33.73   36.67                                                
  2 Lee, Lindsey A            20 STO                            1:11.46  
      33.78   37.68                                                
  3 Rudberg, Kristen             STO                            1:14.18  
      35.28   38.90                                                
  4 Joyce, Margaret M         19 MAC-MN                         1:15.04  
      35.72   39.32                                                
  5 Bloom, Christina A        19 MAC-MN                         1:15.90  
      35.98   39.92                                                
  6 Knollmueller, Kelsey      19 Augsburg-MN                    1:16.75  
      36.47   40.28                                                
  7 Kneen, Bethany            22 Augsburg-MN                    1:43.33  
      46.64   56.69                                                
  8 Olson, Hayley             20 Augsburg-MN                    1:43.56  
      45.62   57.94                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Money, Erik E                STO                            1:02.01  
      28.93   33.08                                                
  2 Kutchen, Taylor J         21 STO                            1:05.82  
      30.40   35.42                                                
  3 Ray, Chad                    STO                            1:06.13  
      30.68   35.45                                                
  4 Johnson, Chris               STO                           x1:07.45  
      31.94   35.51                                                
  5 Isom, Chris                  STO                           x1:09.21  
      32.77   36.44                                                
  5 Innelli, James F          21 MAC-MN                         1:09.21  
      32.15   37.06                                                
  7 Koo, Oliver               18 MAC-MN                         1:11.85  
      33.83   38.02                                                
 -- Erickson, Cody               STO                           X1:04.75  
      30.79   33.96                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Laedtke, Megan R          21 STO                            2:19.76  
      31.16   35.33   36.03   37.24                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Babcock, Eric W           22 STO                            2:15.21  
      28.23   33.04   35.21   38.73                                
  2 Thompson, Riley              STO                            2:34.45  
      31.01   38.50   39.26   45.68                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernhardt, Carolyn E      21 STO                              25.62  
  2 Halvorson, Alese E        19 MAC-MN                           25.97  
  3 Feldman, Lydia K          21 STO                              25.98  
  4 Gullen, Maureen R         22 STO                              26.18  
  5 Oh, Suzanne S             22 MAC-MN                           26.22  
  6 Harte, Elizabeth L        18 MAC-MN                           28.14  
  7 Kirch, Bre                19 Augsburg-MN                      34.46  
  8 Olson, Hayley             20 Augsburg-MN                      36.06  
  9 Kneen, Bethany            22 Augsburg-MN                      37.10  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneider, Hans           21 STO                              22.78  
  2 Kosieradzki, Ben A        20 STO                              22.94  
  3 Michno, Wojciech P        20 MAC-MN                           23.59  
  4 Kromash, Benjamin J       18 MAC-MN                           25.01  
  5 Schares, Henry A          20 STO                              25.04  
  6 Goldblum, Jesse S         20 MAC-MN                           25.21  
  7 Koo, Oliver               18 MAC-MN                          x26.24  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Renee R           21 MAC-MN                          260.65  
  2 Hendenberg, Hunter        18 MAC-MN                          207.50  
  3 Besonen, Hannah              STO                             169.00  
  4 Fulton, Emma                 STO                             154.95  
  5 Wilson, Madelyn              STO                              88.50  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodgson, Scott               STO                             214.60  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Lydia K          21 STO                              55.68  
      26.82   28.86                                                
  2 Halvorson, Alese E        19 MAC-MN                           55.99  
      27.16   28.83                                                
  3 Thomforde, Marla             STO                              56.44  
      27.19   29.25                                                
  4 Kemp, Sarah E             20 STO                              59.38  
  5 Bartelt, Tilly I          18 MAC-MN                         1:01.82  
      29.72   32.10                                                
  6 Hilgendorf, Lizzy         21 Augsburg-MN                    1:02.59  
      29.07   33.52                                                
  7 Currens, Hannah D         18 MAC-MN                         1:03.12  
      29.82   33.30                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Brebrick, Billy           19 STO                              48.42  
      23.18   25.24                                                
  2 Kubat, Colby S            20 STO                              49.13  
      23.51   25.62                                                
  3 Schneider, Hans           21 STO                              50.62  
      24.09   26.53                                                
  4 Gilkey, Jackson A         22 MAC-MN                           53.41  
      25.19   28.22                                                
  5 Lauko, Domokos I          21 MAC-MN                           54.95  
      25.98   28.97                                                
  6 Goldblum, Jesse S         20 MAC-MN                           56.50  
      27.10   29.40                                                
  7 Schares, Henry A          20 STO                             x56.75  
      26.72   30.03                                                
 -- Friedrichsen, Paul S      20 STO                             X52.55  
      24.96   27.59                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Madeline                STO                            2:16.05  
      31.99   34.75   34.61   34.70                                
  2 Barry, Rebecca S          20 STO                            2:20.03  
      32.67   35.11   36.21   36.04                                
  3 Van Sistine, Kendall C    18 MAC-MN                         2:23.63  
      33.10   36.37   37.32   36.84                                
  4 Erickson, Kai S           20 STO                            2:26.34  
      34.63   37.12   37.20   37.39                                
  5 Harte, Elizabeth L        18 MAC-MN                         2:33.21  
      36.43   37.96   39.69   39.13                                
  6 Bier, Elly                19 Augsburg-MN                    2:44.84  
      38.96   41.28   42.12   42.48                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Evan A          19 STO                            2:00.08  
      28.68   30.69   30.81   29.90                                
  2 Gratz, Michael E          19 STO                            2:03.07  
      28.76   31.36   31.37   31.58                                
  3 Scarth, Spencer C         21 STO                            2:03.77  
      29.36   31.67   31.54   31.20                                
  4 Goll, Jake D              19 STO                           x2:09.20  
      30.87   32.62   33.07   32.64                                
  5 Rack, Alexander L         19 MAC-MN                         2:12.48  
      30.89   33.59   34.36   33.64                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Maggie E         18 MAC-MN                         2:38.53  
  2 Gilliland, Caitlin           STO                            2:40.85  
  3 Rudberg, Kristen             STO                            2:41.97  
  4 Bloom, Christina A        19 MAC-MN                         2:44.03  
  5 Wakabayashi, Lauren E     18 MAC-MN                         2:45.63  
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Isom, Chris                  STO                            2:21.69  
  2 Money, Erik E                STO                            2:27.06  
  3 Metz, Edward H            21 MAC-MN                         2:29.38  
  4 Johnson, Chris               STO                            2:29.66  
  4 Ray, Chad                    STO                           x2:29.66  
  6 Koo, Oliver               18 MAC-MN                         2:36.47  
  7 Innelli, James F          21 MAC-MN                         2:36.97  
 -- Erickson, Cody               STO                           X2:27.06  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Lindsey A            20 STO                            5:41.56  
  2 Knollmueller, Kelsey      19 Augsburg-MN                    5:42.20  
  3 Beardsley, Emily R        22 STO                            5:47.25  
  4 Bartelt, Tilly I          18 MAC-MN                         5:50.44  
  5 Currens, Hannah D         18 MAC-MN                         6:10.12  
  6 Lamb, Brittani            21 STO                            6:15.02  
  7 Hollinger, Elise J        20 MAC-MN                         6:29.47  
  8 Kirch, Bre                19 Augsburg-MN                    6:52.44  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Roe, Tanner                  STO                            4:54.37  
  2 Kosieradzki, Ben A        20 STO                            5:02.88  
  3 Benson, Walter K          18 MAC-MN                         5:13.13  
  4 Gilkey, Jackson A         22 MAC-MN                         5:22.12  
  5 Kromash, Benjamin J       18 MAC-MN                         5:22.38  
  6 Neufeld, Mike             20 STO                            5:25.94  
  7 Goldblum, Jesse S         20 MAC-MN                        x5:50.10  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Gullen, Maureen R         22 STO                            1:03.33  
      30.42   32.91                                                
  2 Halvorson, Alese E        19 MAC-MN                         1:03.92  
      29.47   34.45                                                
  3 Laedtke, Megan R          21 STO                            1:04.55  
      29.92   34.63                                                
  4 Van Sistine, Kendall C    18 MAC-MN                         1:06.74  
      31.15   35.59                                                
  5 Joyce, Margaret M         19 MAC-MN                         1:07.10  
      31.30   35.80                                                
  6 Levy, Ellie J             19 STO                            1:08.48  
      31.45   37.03                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Babcock, Eric W           22 STO                              58.70  
      27.22   31.48                                                
  2 Kutchen, Taylor J         21 STO                            1:00.23  
      27.26   32.97                                                
  3 Friedrichsen, Paul S      20 STO                            1:00.57  
      26.92   33.65                                                
  4 Lauko, Domokos I          21 MAC-MN                         1:01.55  
      27.87   33.68                                                
  5 Thompson, Riley              STO                           x1:05.34  
      31.23   34.11                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Renee R           21 MAC-MN                          242.30  
  2 Hendenberg, Hunter        18 MAC-MN                          212.60  
  3 Fulton, Emma                 STO                             137.65  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Hodgson, Scott               STO                             252.90  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Madeline                STO                            2:16.50  
      30.43   34.80   40.71   30.56                                
  2 Bernhardt, Carolyn E      21 STO                            2:17.95  
      28.89   33.96   44.13   30.97                                
  3 Nicholson, Maura R        22 STO                            2:21.42  
      30.67   36.58   40.52   33.65                                
  4 Bloom, Christina A        19 MAC-MN                         2:32.70  
      34.91   41.96   41.54   34.29                                
  5 Wakabayashi, Lauren E     18 MAC-MN                         2:33.34  
      34.43   41.20   42.36   35.35                                
  6 Oh, Suzanne S             22 MAC-MN                         2:36.56  
      32.16   42.66   46.70   35.04                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Westby, Swan              20 STO                            2:08.92  
      27.72   33.51   37.79   29.90                                
  2 Johnson, Chris               STO                            2:11.90  
      28.22   35.49   37.46   30.73                                
  3 Metz, Edward H            21 MAC-MN                         2:13.21  
      29.77   35.45   37.24   30.75                                
  4 Rack, Alexander L         19 MAC-MN                         2:17.10  
      29.25   35.69   40.51   31.65                                
  5 Michno, Wojciech P        20 MAC-MN                         2:21.12  
      28.28   36.47   41.33   35.04                                
  6 Isom, Chris                  STO                            2:24.28  
      31.11   38.23   39.13   35.81                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Macalester College-MN  'A'                                  1:46.81  
     1) Jordan, Renee R 21              2) Joyce, Margaret M 19           
     3) Bloom, Christina A 19           4) Halvorson, Alese E 19          
       26.09    26.50    28.92    25.30                                    
  2 St. Olaf  'A'                                               1:46.90  
     1) Levy, Ellie J 19                2) Kemp, Sarah E 20               
     3) Barry, Rebecca S 20             4) Feldman, Lydia K 21            
       28.54    26.88    27.20    24.28                                    
  3 Augsburg College-MN  'A'                                    1:59.53  
     1) Knollmueller, Kelsey 19         2) Hilgendorf, Lizzy 21           
     3) Bier, Elly 19                   4) Kirch, Bre 19                  
       27.76    27.55    31.53    32.69                                    
 -- St. Olaf  'B'                                              x1:50.67  
     1) Beardsley, Emily R 22           2) Gilliland, Caitlin             
     3) Rudberg, Kristen                4) Thomforde, Marla               
       29.80    27.01    28.07    25.79                                    
 -- St. Olaf  'C'                                              x1:53.39  
     1) Lamb, Brittani 21               2) Weiss, Meghan O 22             
     3) Erickson, Kai S 20              4) Dorheim, Kalyn                 
       31.12    24.99    29.08    28.20                                    
 -- Macalester College-MN  'B'                                 x1:57.57  
     1) Hollinger, Elise J 20           2) Harte, Elizabeth L 18          
     3) Bartelt, Tilly I 18             4) Currens, Hannah D 18           
       31.72    28.94    29.09    27.82                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf  'A'                                               1:32.03  
     1) Money, Erik E                   2) Schneider, Hans 21             
     3) Erickson, Cody                  4) Scarth, Spencer C 21           
       23.33    22.72    22.53    23.45                                    
  2 Macalester College-MN  'A'                                  1:39.18  
     1) Lauko, Domokos I 21             2) Gilkey, Jackson A 22           
     3) Kromash, Benjamin J 18          4) Michno, Wojciech P 20          
       24.41    23.93    24.58    26.26                                    
 -- St. Olaf  'B'                                              x1:31.84  
     1) Kutchen, Taylor J 21            2) Schares, Henry A 20            
     3) Griffith, Evan A 19             4) Brebrick, Billy 19             
       23.74    24.12    22.62    21.36                                    
 -- St. Olaf  'C'                                              x1:33.46  
     1) Kosieradzki, Ben A 20           2) Kubat, Colby S 20              
     3) Neufeld, Mike 20                4) Kolbeck, Brian 22              
       22.84    22.25    24.02    24.35                                    
 -- St. Olaf  'D'                                              x1:35.12  
     1) Babcock, Eric W 22              2) Carlson, Eric D 21             
     3) Thompson, Riley                 4) Gratz, Michael E 19            
       24.10    24.00    25.53    21.49                                    
 -- Macalester College-MN  'B'                                 x1:41.81  
     1) Goldblum, Jesse S 20            2) Benson, Walter K 18            
     3) Innelli, James F 21             4) Koo, Oliver 18                 
       26.32    24.93    24.94    25.62